Odnowa w Duchu Świętym Diezezji Warszawsko Praskiej

Rzeka Wisła dzieli warszawskie wspólnoty na dwie przynależności diecezjalne. Nasza wspólnota należy do diecezji warszawsko praskiej. Na stronie Odnowy Warszawsko Praskiej (odnowa.diecezja.waw.pl) możemy przeczytać wiele potrzebnych informacji.


1. W zakładce "O nas" znajdziemy podzakładki "O Odnowie", "Rada Koordynatorów", lista "Grup modlitewnych" w diecezji warszawsko praskiej, "Diakonie" działające międzywspólnotowo.

Nasi Diezezjalni Koordynatorzy to:
- Roman Wojciechowski rwnowy@gmail.com
- Ks. Łukasz Turek
  fidel@pingwin.waw.pl


2. W zakładce "Formacja" znajdziemy "Wizję formacji", opis "Naszego Credo", informacje o "Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy" - czyli tzw. REO, warsztaty "Odkryj Moc Ducha" - spotkania formacyjne dla osób po REO, rekolekcje "Szkoła Animatora", informacje o "Kursach weekendowych", rekolekcje "Seminarium w posłudze modlitwą wstawienniczą", "Materiały formacyjne".
3. Zakładka "Zapisy" na koferencje i rekolekcje odnowowe.
4. Zakładka "Świadectwa" - liczymy na zwiększenie jej objętości. Potrzeba Waszych świadectw!


Warszawska Odnowa w Duchu Świętym

Strona: http://warszawa.odnowa.org
Wybrane zakładki:
- Grupy i Wspólnoty
działające na terenie archidiecezji warszawskiej
- Dokumenty, w tym: Zasady wyboru lidera,
Wymagania dla osób posługujących modlitwą wstawienniczą, Modlitwa o uwolnienie Wskazanie dla osób posługujących modlitwa o uwolnienie w Archidiecezji Warszawskiej, Dla grup i zrzeszeń  Wskazania duszpasterskie dla grup i zrzeszeń funkcjonujących na terenie Archidiecezji Warszawskiej.
- Rekolekcje
- Centrum Formacji Wieczernik
- Formacja dla Małżeństw
- Formacja dla Młodych


Odnowa w Duchu Świętym w Polsce

1. Wszystkie wspólnoty charyzmatyczne, w tym wspólnoty odnowowe podlegają jurysdykcji kościelnej.
2. W Polsce funkcję wspierającą wspólnoty w diecezjach pełnią Koordynatorzy. Koordynatorzy tworzą Krajowy Zespół Koordynatorów, jak również na terenie diecezji działają Diecezjalni Koordynatorzy. W naszej diecezji warszawsko praskiej są to: ks. Łukasz Turek oraz Roman Wojciechowski.

3. Odnowa w Polsce ma swoją główną stronę www.odnowa.org oraz logo. Na stronie głównej Odnowy odnajdziemy między innymi:
- w zakładce "O Odnowie" - "Typowe spotkania" - jak wyglądają spotkania modlitewne wspólnot odnowowych, "Idea Odnowy" - czyli odpowiedź na pytanie: "Po co w ogóle istnieje Odnowa", "Rozwój w Polsce" - historia powstania i rozwoju Odnowy w naszym kraju, "Jak powstała" - geneza ruchów charyzmatycznych w Kościele Katolickim, "Bibliografia" - "Dokumenty Kościoła", "Wypowiedzi Papieża i Biskupów", "Publikacje, Artykuły, Wywiady".
- zakładka "Struktura Odnowy", a w niej: "Krajowy Zespół Koordynatorów", Komisja Teologiczna KZK
- zakładka Fundacja KZK

- zakładka z nagraniami z corocznych czuwań odnowowych w Częstochowie: "Czuwania"
- Rekolekcje w Odnowie
- Wspólnoty odnowowe w Polsce - wg spisów stron diecezjalnych
- Świadectwa działania Boga w życiu
- Formacja dla liderów: Szkoła Lidera
- Formacja Rodzin: Odnowa Rodzinom
- Formacja Młodych: Młodzi-Młodym

4. Dla wszystkich wspólnot charyzmatycznych 8 grudnia 2018 powołana została nowa struktura wspierająca pod nazwą CHARIS ("łaska") - międzynarodowa służba katolickiej odnowy charyzmatycznej. Celem służby jest nie tyle podporządkowanie sobie wszystkich wspólnot charyzmatycznych, ile koordynacja inicjatyw, pomoc w rozwoju i rozeznawaniu. Służba powstała z inicjatywy papieża Franciszka. Połączyła dwie dotychczas działająco osobno instytucje: International Catholic Charismatic Renewal Service i Catholic Fraternity of Charismatic Covenant Communities and Fellowships. 


Odnowa w Duchu Świętym Wołomin

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym: "Bóg Uzdrawia", spotyka się w czwartki o godz. 19:00, przy Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Częstochowskiej, ul. Kościelna 54A, 05-200 Wołomin.

 

 


Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym: "Boży Pokój", spotyka się we wtorki o godz. 19:00, przy parafii św. Józefa Robotnika, ul. Piłsudskiego 44, 05-200 Wołomin.* Nasza wspólnota spotyka się we wtorki, a wspólnota "Bóg Uzdrawia" w czwartki, więc teoretycznie można by uczestniczyć w spotkaniach obu wspólnot. Nie zalecamy tego! Nie konkurujemy z drugą wspólnotą i nikogo nie "werbujemy do siebie". Każdy powienien sam rozeznać w swoim sercu, najlepiej także za radą i wsparciem swojego kierownika duchowego, w której wspólnocie nie tylko sam będzie się rozwijał, ale też pomagał w tym innym. To Jezus powołuje Cię do konkretnej wspólnoty. Oczywiście na początku drogi rozeznania można kilka razy przyjść na spotkania różnych wspólnot. Ważne jednak jest, żeby nie ograniczać się do własnego samopoczucia (choć i to jest bardzo ważne), ale przede wszystkim oprzeć decyzję uczestnictwa na dojrzałym rozeznaniu. Radzimy, by decyzji nie podejmować po jednej wizycie w poszczególnej wspólnocie, lepiej dać sobie i Bogu czas, przyjść co najmniej trzy, cztery razy na spotkanie.

Jako druga, dużo młodsza wspólnota wołomińska ogromnie się cieszymy, że możemy już w dwóch parafiach uwielbiać Pana - nie bojąc się używania charyzmatów. Oby powstały nowe wspólnoty charyzmatyczne - nie tylko w Wołominie, ale też w Kobyłce i wszystkich okolicznych miejscowościach. W Kobyłce niestety do dziś (5 lutego 2019) nie ma żadnej wspólnoty odnowowej. Wierzymy, że to nie będzie długo trwało! Może właśnie Ciebie, Drogi Czytelniku Pan powołał do założenia wspólnoty charyzmatycznej w Kobyłce? Masz takie pragnienie? Napisz, chętnie Ci pomożemy: odnowa@bozypokoj.pl