Michał Świderski jest liderem Szkoły Nowej Ewangelizacji w Gliwicach. Od ok. 2012 roku posługuje z mocą modlitwą o uzdrowienie. Mąż Liliany, ojciec trójki synów. Wierzący i gorliwy katolik :)

1. Jezus - Miłosierny Samarytanin. Łk 10,30

Bóg mówi o Tobie, że schodziłeś z Jerozolimy do Jerycha i wpadłeś w ręce zbójców... Może to niewłaściwe traktowanie w szkole, miejscu pracy, złe traktowanie przez współmałżonka. Zostawieni na wpół umrali. Wydaje się, że wszystko skończone. Jednak ktoś spoza kręgu religijnego przechodzi - nie ograniczony żadnym legalizmem. Co to znaczy? Jezus nie przejmuje się, czy jesteś stary czy młody, czy byłeś winny, czy nie. Jezus nie boi się Twojej sytuacji. On stał się grzechem. Wziął na siebie całą nieczystość. Jezus za Ciebie aapłacił, a później rozdaje za darmo uzdrowienie. Gdy Jezus zobaczył pobitego człowieka - wzruszył się głęboko... Wielu ma żal do Boga, że Bóg patrzy na ich cierpienie i nie reaguje. Słowo mówi, że to nieprawda. On się wzrusza głęboko. To zbójcy sprowadzają zło, nie On. Podchodzi do chorego człowieka, opatruje rany. Opatruje winem i oliwą. To ma znaczenie. Obmywa twoje rany swoja własną Krwią (symbol wina). Zalewa je oliwą swego Ducha. Jezus płaci najwyższą cenę, aby móc uzdrowić Twoje rany. Mogę tego doświadczyć na modlitwie, w sakramentach. Jezus jest miłosiernym Samarytaninem. Później chce cię wsadzić na swoje bydlę i przetransportować. Uzdrowienie dokonuje się w gospodzie. Co to jest gospoda? To obraz Kościoła. Tam zdrowieję całkowicie. W Kościele Jezus chce się troszczyć o Ciebie. Do pełnego uzdrowienia potrzebna jest wspólnota! Uzdrowienie czasem trwa rok, lata. Później taka uzdrowiona osoba sama staje się miłosiernym Samarytaninem. Idź i ty czyń podobnie! Jezus uczy nas co mam uczynić: znaleźć, ulitować się, obmyć rany i przynieść do wspólnoty.


2. Zmartwychwstanie ciał

Wiara w sensie biblijnym to jest pewność, że Bóg zadziała w taki a nie inny sposób w tym momencie. Skąd mieć taką wiarę? Bibila mówi, że wiara rodzi się ze słuchania, a tym zaś co się słyszy jest słowo Chrystusa (Rz 10,16). Jeśli twój umysł i twoje serce nie są wypełnione słowem Bożym, to masz kłopot z wiarą. W ewangelii Jana 15,7-8 "Jeśli będziecie trwać we Mnie i jeśli moja nauka będzie w was trwać, proście, a spełni się wszystko, cokolwiek tylko pragniecie. Przez to bowiem doznał chwały mój Ojciec, że przynosicie obfity owoc i jesteście moimi uczniami." Słowo Boże jest fontanną, z której płyną później świadectwa działania Pana.
1 Kor 15 rozdział - nauczanie św. Pawła. Czy jesteś pewien co się wydarzy po twojej śmierci? Jeśli jesteś pewien, ale nie wyczekujesz tego jako swojej nagrody, to znaczy, że nie rozumiesz tego, co cię naprawdę czeka. Jeśli się zastanawiasz gdzie są twoi bliscy, jeśli byli blisko Boga, to nie rozpaczaj po nich. Oni doświadczają już nagrody, spełnienia i szczęścia, którego tutaj nie jesteśmy w stanie przyjąć. Tutaj doświadczamy tylko cień tej radości. Będziemy oglądać Boga twarzą w twarz. Tylko 30% katolików wierzy w zmartwychwstanie ciał! To znaczy, że 70% katolików nie przyjmuje tej nauki!
Jezus naprawdę zmartwychwstał, to jest fakt historyczny. Ci ludzie, którzy Go zobaczyli oddali swoje życie za tą prawdę. Jeśli nie uznajemy zmartwychwstania Jezusa, to dotąd jesteśmy w grzechach. Jeśli w tym życiu pokładamy nadzieję, jesteśmy godni politowania.


3. Podbij Ziemię Obiecaną!


4. Zaprzyj się samego siebie i ... uwierz w Słowo.


5. Osoba Ducha Świętego


6. Obraz Ojca


7. Jak myśli Jezus. Pismo i moc.

8. Co to jest wiara?

9. Jesteś cenny w Bożych oczach!10. Życie pełne cudów.11. Jak dokonać trwałej zmiany w życiu?

12. Modlitwa za chore dziecko - czy jest grzechem?13. Duch choroby.

14. Przemiana umysłu: Myślenie cielesne a duchowe


15. Najkrótsza droga do uzdrowienia, błogosławieństwa i świętości.

16. Ty jesteś przybranym dzieckiem Boga

17. Przemiana umysłu - na co czekamy w adwencie?

18. Przemiana umysłu - oczyść obraz Boży z winy.

19. Rola emocji w relacjach


20. Gdyby Bóg chciał ... Mt 8,2 Dn 10,12

21. Uzdrowienie fizyczne

22. Pięć lekcji Hioba

23. Kim jest dla Ciebie Bóg Ojciec?

24. Błogosławieństwo Abrahama - Finanse odc.1

25. Błogosławieństwo Abrahama - Finanse odc.2


26. Centrum Ewangelii


27. Emocje-Relacje-Rodzina: Gdy rodzina jest dysfunkcyjna.


28. Powołanie Królewskie - odcinek 2


29. Błogosławieństwo w Bogu - Psalm 91 odc. 1


30. Duch Chrystusowy


31. Pomódl się za mnie


32. Bóg jest sędzią sprawiedliwym


33. Siedem darów spowiedzi


34. "Nie święci garnki lepią" - mądrość czy głupota?


35. Cztery warunki wysłuchanej modlitwy.


36. Twoje osobiste powołanie.


37. Zarządzanie finansami


38. Królewski dar Jezusa


39. Relacja ze sobą samym


40. Zanurzeni w Bożym Miłosierdziu


41. W każdej relacji potrzebna jest komunikacja


42. Wiara, która przełamuje.


43. Zdrowa rodzina jako istota wychowania dziecka. Bp Antoni Długosz


44. Czy potrafisz zadawać pytania? Abp Grzegorz Ryś


45. Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus?


46. Zazdrość to zabójca


47. Uwolnij się od narzekania
48. Jak się modlić o nawrócenie bliskich?


49. Jak przeżywać poprawną relację z Maryją?


50. Sakrament małżeństwa - Boże wyposażenie do życia w rodzinie


51. Jak zrozumieć Maryję - spojrzenie biblijne - cz. 1


52. Jak zrozumieć Maryję - spojrzenie biblijne - cz. 2