Robert Skassa, Jacek Piotrowicz

Robert Skassa (na zdjęciu z lewej strony) - mąż Kasi, ojciec piątki dzieci, przedsiębiorca, z zawodu informatyk. W ruchu odnowy charyzmatycznej od 10 lat. Kilka razy uczestniczył w rekolekcjach ewangelizacyjnych REO, również jako animator warszawskiej wspólnoty Pójdź za Mną. Razem z rodziną należą także do Domowego Kościoła. To jego gorliwość i odwaga zapoczątkowały przebudzenie charyzmatyczne w parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie. Dzięki jego inicjatywie na początku 2018 roku odbyły się w kościele rekolekcje rekolekcje ewangelizacyjne, dzięki którym zawiązała się wspólnota Boży Pokój. Zainicjował Wieczory Chwały w parafii, które z biegiem czasu zaczęły owocować w coraz konkretniejsze, potwierdzone uzdrowienia (jak np. uzdrowienie dwójki dziecki z padaczki, z zaburzeń serca, bóli kręgosłupów, kolan, bioder, znikały guzy, nowotwory). Jego pasją jest wiara i ewangelizacja z mocą Bożą, wyjście do tych, do którzych nikt nie wychodzi z Ewangelią. Dzięki zdolnościom informatycznym założył i rozwinął na YouTube kanał Prowadzi Mnie Jezus: https://www.youtube.com/user/skassa

Jacek Piotrowicz
- mąż Oli, ojciec dwójki dzieci, przedsiębiorca, z zawodu architekt krajobrazu. Z Kościołem od zawsze miał bliski kontakt: oaza młodzieżowa, spotakania Taize, skończył szkołę średnią prowadzoną przez ojców franciszkanów w Niepokalanowie, trzy lata był później w zakonie franciszkanów (postulat, nowicjat i pierwszy rok studiów). Dzięki temu doświadczeniu zdobył podstawy w filozofii i teologii katolickiej. Następnie ukończył studia na KUL-u na kierunku architektury krajobrazu. Od 2013 roku zaangażowany w odnowę charyzmatyczną. Prowadził seminarium wiary w Lublinie, między innymi w duszpasterstwie akademickim przy Akademii Medycznej, po którym zawiązała się wspólnota odnowowa. Z pasją zajmował się prowadzeniem diakonii ewangelizacyjnej w Lublinie we wspólnocie Miłosierny Samarytanin. Po przeprowadzce do Warszawy przystąpił do wspólnoty Pójdź za Mną, pomagał przy rekolekcjach ewngelizacyjnych, a także prowadził je dwa razy dla samych mężczyzn. Ukończył w 2019r. Kurs dla Katechistów Parafialnych na Wydziale Teologicznym UKSW. Po zmianie miejsca zamieszkania (Kobyłka pod Warszawą) zaangażował się w ewangelizację zainicjowaną przez Roberta przy parafii św. Józefa Robotnika, której owocem było zawiązanie wspólnoty. Jako jej lider podążał za ogniem mocy Bożej, który także pociągnął go do połączenia sił z Apostolskim Ruchem Wiary. Dzięki zgodzie biskupa, prowincjała księży orionistów i proboszcza, uczestniczył w powołaniu nowej grupy ewangelizacyjnej przy parafii (dzięki temu w parafii działają dwie grupy charyzmatyczne: odnowowa i ewangelizacyjna - stowarzyszona z Apostolskim Ruchem Wiary). Zaangażowany we współtworzenie kanału na YT Prowadzi Mnie Jezus, szczególnie sekcji "Boża Moc" https://www.youtube.com/playlist?list=PLq4QEuTwdge2vQl29Nyz_4GyMQsM5XJTU.

Co ich łączy?

Są rodzonymi braćmi. Byli adoptowani przez różne rodziny (Lębork / Lublin), dzięki łasce Bożej spotkali się w 2009 roku (poznali też całe rozproszone po Polsce rodzeństwo - całą ósemkę). Wiara Jacka zapaliła wiarę Roberta, a później, gdy przygasała Jacka, została rozpalona przez Roberta. Teraz razem działają dla Królestwa Bożego, modlą się z wiarą o uzdrowienie i uwolnienie i rozpalają wiarę u innych osób. Dzięki ich otwartości Ewangelia staje się prosta i czytelna, Jezus żyje i Jego moc zbawienia, uzdrowienia, uwolnienia jest dostępna dla każdej osoby!