Apostolski Ruch Wiary to odpowiedź na zupełnie nowe działanie Ducha Świętego w całym Kościele. Przebudzenie, które na nowo ożywia serca wierzących stało się w ostatnich latach bardzo silnym doświadczeniem wielu wspólnot charyzmatycznych. Nowe działanie łaski potwierdził papież Franciszek, który zreformował Odnowę w Duchu Świętym nadając jej charakter służby całemu Kościołowi – Charis. Charyzmaty i chrzest w Duchu Świętym według pragnienia papieża ma stać się udziałem wszystkich wierzących – nie tylko małych grupek zamkniętych w salkach parafialnych.

Apostolski Ruch Wiary jest ruchem katolickim otwartym na ekumenizm zgodny z Soborem Watykańskim II. Kierunek ARW można streścić w trzech słowach: WIARA (budzenie, ożywianie wiary, życie według wiary), ODNOWA (odnowienie naszej więzi z Jezusem), CHWAŁA (uwielbienie Ojca i Syna i Ducha Świętego).

Apostolski Ruch Wiary zrzesza różne katolickie wspólnoty charyzmatyczne takie jak np.: Bet Lechem, Chefsiba, Siloe, Tabita, Terebint, Abba. „Zrzeszanie się” polega przede wszystkim na wzajemnym usługiwaniu sobie wspólnot i ich przedstawicieli według różnorodności darów i charyzmatów.

Apostolski Ruch Wiary został w 2018 zatwierdzony przez kardynała Nycza, asystentem kościelnym został powołany ks. Piotr Jasek, orionista.

W centrum duchowości Apostolskiego Ruchu Wiary jest żyjacy Jezus.


Celem Apostolskiego Ruchu Wiary jest:
– krzewienie wiary w różnych grupach społecznych, apostolstwo
– reewangelizacja osób ochrzczonych (doprowadzenie ich do osobistej relacji z Jezusem)
– formowanie uczniowskie w nurcie katolickiej Szkoły Nowej Ewangelizacji

Lider Apostolskiego Ruchu Wiary Jacek Weigl z żoną Anią

Ks. Piotr Jasek FDP – kościelny asystent
Apostoslkiego Ruchu Wiary
(na zdjęciu z grupą młodzieży,
której oddaje wiele swojego serca).

STRONA GŁÓWNA: http://ruchwiary.pl/
STATUT ARW http://ruchwiary.pl/wp-content/uploads/2019/01/STATUT_ARW.pdf


DOKUMENTY KOŚCIELNE:


Kurs Biblijny

Jednym z dzieł Apostolskiego Ruchu Wiary jest KURS BIBLIJNY mający na celu poznanie Słowa Bożego w wybranych tematach – ważnych dla odnowy wiary. Jest to cykl 10 spotkań całodniowych. Kursy Biblijne organizowane są w Warszawie i Gliwicach. Kurs Biblijny ma apostolskie błogosławieństwo kardynała Nycza.

Wybrane tematy KURSU BIBLIJNEGO: Słowo Boże, Przymierze krwi, Modlitwa, Duch Św. i Jego dary, Charakter Boga, Finanse w Biblii, Znajdź swoje miejsce, Usprawiedliwienie, Uwielbienie, Biblijne spojrzenie na kwestie cierpienia, Historia kościoła, Znaki i cuda.


Błogosławieństwo kardynała Kazimierza Nycza dla Kursu Biblijnego


Projekt Przebudzenie

Dziełem Apostolskiego Ruchu Wiary jest zespół uwielbieniowy PROJEKT PRZEBUDZENIE, który od 2012 rozpoczął służbę uwielbieniową na Wieczorach Chwały, konferencjach i warszatatch. W 2019r. wydali swoją pierwszą płytę: WOŁAM PRZYJDŹ.


ŚWIADECTWO

Rekolekcje Apostolskiego Ruchu Wiary w Mikorzynie 2019r.

  Kochani! Chciałbym podzielić się z Wami swoim świadectwem z rekolekcji Apostolskiego Ruchu Wiary w Mikorzynie, które przeżyłem w sierpniu 2019r.
Pierwsza rzecz, która była dla mnie dużym zaskoczeniem to niezwykłość i malowniczość miejsca… Niewielka miejscowość, trzygwiazdkowy hotel nad niebieskim jeziorem, cisza i spokój od warszawskich obowiązków. To było mi bardzo potrzebne!

  Największą jednak radością było codzienne doświadczanie mocnego i radosnego uwielbiania Jezusa – w gronie całych rodzin, w otoczeniu entuzjastycznych dzieci, młodych ludzi, osób dojrzałych i starszych. Jak w rodzinie. Kilka młodych zespołów uwielbienia – nie tylko nie fałszujących, ale grających profesjonalnie i z mocą. Czy w Kościele katolickim mogą być profesjonalne zespoły młodzieżowe – kiedyś trochę wątpiłem, teraz już nie. Gitary, klawisze, bębny, nagłośnienie – wszystko profesjonalnie. Nie było fałszowania, wstydliwego ściskania głosu, tutaj uwielbienie było wyśpiewywane ze wszystkich sił.

  Zaskoczeniem było to, że rekolekcji nie prowadziły dwie osoby, a przynajmniej kilkanaście. Każdy z innym obdarowaniem, ale podobną siłą i ogromną gorliwością. Księża nie byli najważniejsi, oni stali się naszymi braćmi, służyli nam z troską sakramentami, rozmową i uśmiechem. Widziałem księdza Piotra i jego wspaniały kontakt z młodymi – pięknymi dziewczynami i przystojnymi chłopakami – i zastanawiałem się, jakim cudem on ich znalazł i pociągnął za sobą? Jakim cudem młodzi chcą iść za Jezusem?

  Byłem w Odnowie w Duchu Świętym ponad 15 lat. Myślałem, że charyzmatów po prostu już nie muszę doświadczać tak żywo jak na samym początku, że Bóg to oczyszcza… Owszem, oczyszcza, ale Pan je nieustannie rozpala na nowo i tego doświadczałem na rekolekcjach.
Czy Kościół katolicki jest naprawdę ekumeniczny? Na rekolekcjach posługiwała nam grupa charyzmatyczna z Anglii „Salt and Light” – protestancka. Zaczęła mnie boleć ta nazwa „protestanci”, bo oni na pewno nie protestowali. Oni tworzyli z nami jeden Kościół bez sprzeczania się o kwestie teologiczne. Razem uwielbialiśmy Jezusa, razem uczestniczyliśmy w Eucharystii, razem prorokowaliśmy, razem jedliśmy, razem się śmialiśmy. Takie mini niebo.
Szkoda, że to tylko tydzień…

  Był czas na nauki i czas na popływanie w jeziorku. Nikt nikogo nie poganiał, nie pilnował. Wiadomo było, że z małymi dziećmi nie da się ustawić wszystkiego jak w zegarku. My w ogóle pojechaliśmy tam „na wiarę”, że w Imię Jezusa dziecko będzie nam przesypiało noce i nie będzie w nocy zbytnio hałasowało… Pierwszej nocy niestety moja wiara się delikatnie załamała i już nawet zaniosłem ciężką walizkę do samochodu. Musiałem się pójść przewietrzyć. Nasza córeczka wybudziła pół hotelu. Bogu dzięki nikt nas za to nie wykreślił z rekolekcji i wszystkie następne noce mieliśmy przespane i ciche.

  Nasza córeczka dzięki codziennej opiece super dziewczyn w grupce dziecięcej przygotowała się do… przedszkola. Po trzecim dniu sama już z radością wypytywała o grupkę dziecięcą.
Dzięki rekolekcjom pogłębiła się nasza więź małżeńska. Dobrze jest iść razem ze swoją ukochaną połówką w jednym kierunku i razem doświadczać obecności Boga.
Dziękuję Ci Jezu!
Jacek